Založ si blog

Je toho toľko, čo nevieme, že o tom ani nevieme alebo život v masovej davovej psychóze alebo #niekdesaasistalachyba

   Žijeme životom iných. Životom, ktorý niekto riadi, kontroluje, usmerňuje. Očakáva, že budeme poslušní a riadiť sa podľa istých – ich – pravidiel. Nejde ani tak o morálne pravidlá… Ktoré by som ani nenazvala pravidlami, stačilo by byť trocha viac ľuďmi, nie zvieratami. A nemuseli by byť žiadne príkazy, zákazy, zásady, reguly. Od závisti a odsudzovania druhých, cez privlastňovanie si cudzieho majetku až po masové vraždy, zabíjanie ohrozených druhov, ničenie planéty. A pri tom, stačí úplne jednoduchá vec a hoci je to dlhodobý proces, ešte stále nie je neskoro, možno ju zachrániť, pre naše deti, deti našich detí a zasa deti ich detí a vnukov a vnučiek a pravnukov a pravnučiek, celé generácie. Stačí sebauvedomenie. Zmena svojho myslenia. Prestať myslieť a vidieť len seba. Začať vnímať veci okolo. Vnímať udalosti, ľudí, situácie, momenty. Nenarodili sme sa preto, aby sme mali lepšie auto ako sused, drahšie hodinky a náušnice ako susedka. Stačí začať vnímať detaily, vnímať a myslieť v malom. Sused má síce nové drahé auto ale pred rokom mu zomrela matka. Čo má väčšiu hodnotu? Susedka dostala od rodičov drahé hodinky. Ale vyrastala bez otca. Nie, nevykašľaľ sa na ňu, rodičia sa nerozviedli, nenašiel si druhú ženu a nezanevrel na rodinu.  Práve naopak, odišiel do zahraničia, aby jej zaistil lepšiu budúcnosť, aby mali kde bývať, aby nezamrzli na ulici, aby nezomreli od hladu. Na úkor toho, aby videl vyrastať svoj najväčší poklad, na úkor naplnenia vlastného šťastia. Čo má väčšiu cenu ako zrieknutie sa tohto? Ľudstvu, nie ako celku, ale každému samostatne, chýba rozvitá empatia a vcítenie sa. Namiesto toho v našich mysliach prevláda odsudzovanie a posudzovanie ľudí, ktorých cestu a život nepoznáme. Zabúdame na zákon akcie a reakcie. Nefunguje však len silami, ktorými na seba fungujú dva hmotné body ale aj silami medzi bodmi nehmotnými, virtuálnymi, relatívnymi. Kto dá, ten dostane. Kto vezme, tomu bude vzaté. Kto zlé praje, zlé sa mu stane. Radosť rozdávaním rastie, smútok sebectvom silnie.

     Tým to však nekončí. Dodržiavaniu pravidiel nás učia v škole. Ale čo nás naozaj učia? Vytvárajú z nás kreatúry, rovnaké ovce, robotov. Masová davová psychóza. Odklon od zdravého rozumu dnes nie je taký, ako ho vnímali v minulých storočiach. Dnes by kazajku potrebovali všetci a hromadne. Už z malého dieťaťa sa formuje bytosť bez svojho vlastného zmýšľania, vnucujú sa mu názory, ,,musí´´ vedieť matematiku hoci jeho vnútro by bolo najradšej smetiarom. To však nemôže, pretože smetiarmi sú tí najhlúpejší ľudia a on predsa nie je hlúpy. Veď môže byť ekonóm, maklér, manažér nejakej sračkovej firmy, ktorá zarába klamaním ľudí v núdzi. Kto by už len chcel zbierať smeti a zachraňovať životné prostredie osobne, keď môže na to vytvárať projekty, nabaľovať sa na nich bezcennými kúskami papierov a mať na to svojich ľudí.

Komfort a luxus. To je to, čo ľudia menia za skutočnú inteligenciu. Novodobá technika nám nepomáha ísť vpred, naopak, vraciame sa v čase na samotný začiatok. Ničíme si zem fabrikami a ich kvantitatívnou výrobou, znečisťovaním ovzdušia, luxusom zabíjame posledné bunky v mozgu, ktoré tvoria naše IQ, namiesto toho, aby sme ich rozvíjali. Vrcholom inteligencie sú kmene v Indii, domorodci v rôznych častiach sveta. Nevedia, čo je to pokrok, no oni samy ním sú. Nie, nemajú telefóny, využívajú telepatiu. Nemajú mikrovlnku na ohriatie zemiakov kúpených v nonstopke, pestujú si ich a pripravujú na ohni, zdroji tepla a svetla. Neničia zem saponátmi, natierajú sa vitamínovými extraktami z rastlín. Nevyrubujú však pri tom lesy, polia, nehoria im palmové aleje.  Nemajú televízory, v ktorých by im nanucovali zmýšľanie a postoje, majú rodinu, ktorá je ich celoživotným šťastím.  Sú tými, ktorými sú a sú nimi radi. Opodstatnene. Naša spoločnosť však nemyslí na šťastie jednotlivca ale na šťastie spoločnosti, umelo vytvorené a vyliate do jednotlivých rozumov, bez ohľadu na to, že nie sme tým, kým sme, ale tým, kým chcú aby sme boli.

Zabitá inteligencia stojí za zrodom konca planéty.

     Celé je to jeden otvorený kruh, točiaci sa stále dookola, naberajúci na sile a intenzite situáciami, od narodenia až po smrť kohokoľvek z nás. Chaotická rotácia sieťou životných nerovníc a falošných rovníc.
Niekde sa asi stala chyba, chyba v systéme, keď si celé ľudstvo nevšimlo, kam spejeme. Alebo práve to, že sa nestala?

Chybaš mi

14.01.2017

Dnes ti chýba V tomto stave Hľadáš jedného V dave V diaľke V míľach Tu Ach Klišé Navždy Láska Vraždy Dnes mi chýbaš Viac ako včera Menej ako zajtra Ranná večera O pol siedmej  viac »

Lev (XIII. )

06.12.2016

Sobáš bol úžasný! Lara si vybrala tie najkrajšie šaty zdobené čipkou a kamienkami, jej hrivu zdobil dlhý hodvábny závoj, dlhé nohy ešte viac predlžovali lodičky na vysokom podpätku, ktoré viac »

Lev (XII. )

01.12.2016

V pondelok večer ma vyzdvihol a šli sme behať. To isté sa zopakovalo aj v utorok, stredu, štvrtok a piatok. Chcel ísť aj v sobotu, ale Rono mal svadbu, tak sme sa dohodli až na nedeľu. Ach, tak viac »

Nicholsonová

SaS: Peniaze EÚ sa tunelujú cez poradenstvo

20.01.2017 16:40

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) má podozrenie, že peniaze Európskej únie sa "tunelujú" cez poradenské služby pre jednotlivé ministerstvá.

halenárska, trnava, rekonštrukcia

Halenársku ulicu čaká návrat v čase

20.01.2017 16:00

Halenársku ulicu, jednu z najstarších v Trnave, zmení dlhoočakávaná obnova. Plánovaná rekonštrukcia nadviaže na jej historickú podobu z 18. až 19. storočia.

Petro Porošenko

Porošenkova cukrovinkárska firma zatvára závod v ruskom Lipecku

20.01.2017 15:09

Výrobný závod ukrajinskej cukrovinkárskej firmy Rošen v ruskom meste Lipeck o niekoľko mesiacov ukončí výrobu a prepustí svojich zamestnancov.

štefánik, socha, spišská belá

Spišská Belá chce vrátiť sochu Štefánika

20.01.2017 15:00

Roky bývala súčasťou Spišskej Belej, potom ju za čias totality nadobro odstránili a zmizla bez stopy.

Soňa Jarábiková

Nezáväzne o ničom a zároveň o všetkom :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 231911x
Priemerná čítanosť článkov: 1657x

Autor blogu