Založ si blog

Lev (V. )

,,Vieš, ten pocit, keď niekoho čakáš dlhé hodiny a on proste nepríde. Presne ten pocit, keď si každou minútou uvedomuješ, že ak nepríde dnes, zajtra ho budeš čakať tiež. Ten pocit, keď sa neukáže pár dlhých týždňov a ty zistíš, že ti vlastne chýba. Tak presne ten pocit to je. Neviem, ako dlho to ešte takto vydržím.´´ – vylievala som si svoje z polovice kamenné srdce Ole. Nevravím, že mi to pomohlo ale v tej chvíli som si to myslela. Chcela som, aby mi ho vytĺkla s kladivom z hlavy, dokonca aj to by bolo menej bolestnejšie. Ale ona len otvorila fľašu červeného, že ho utopíme. Dobre, prikývla som, veď plávať nevedel. Ale úplne som zabudla na to, že alkohol je ako more. Nie, nie je slaný a nechutný keď sa ho napiješ, práve naopak. Je rovnako krásny, aspoň prvé hodiny a rovnako krásne človeka nadnáša. Takže namiesto toho, aby sa v ňom utopil on, topila som sa v ňom ja a potrebovala som zachrániť ako nikdy predtým. Opitá Ola už spala, tá mi teda moc nepomohla. Musela som si pomôcť sama. Dotackala som sa k teniskám, bez povšimnutia obula pravú topánku na ľavú nohu a ľavú topánku na pravú nohu, urobila zo šnúrok skautský uzol, ktorý som nikdy pred tým nevedela a ani nevidela a namierila som si to rovno …. Na zem. Keď som otvorila oči, bolo už ráno.
,,No dobré ránko, krásavica. Ty kam si v noci chcela ísť? ´´ – spýtala sa ma Ola s úškrnom, ako keby včera pila iba čistú vodu a bolo osem ráno, zatiaľ čo bolo pol jednej a ja som rozlepovala oči, zívala a dávala strapaté vlasy do drdolu. A ešte skôr ako som sa stihla vôbec zamyslieť, kam som naozaj išla, pokračovala: ,,Dáš si topeničky alebo polievku? Včera mi ju mama priniesla ale ja už tie jej polievky nemusím, čím je staršia, tým viac sa mi zdá, že zabúda variť. No vážne! Minule mi priniesla maďarský guláš a …….. ´´ – a v tom som ju prestala počúvať a nechápala som ešte viac, kde sa v nej berie toľko energie a prečo nie je rovnako rozbitá ako ja.
,,Kde bol včera opičiak?´´ prerušila som jej monológ.
,,Bol pozrieť mamu, je teraz taká chorľavá a…´´
,,A on využije každú príležitosť ako odísť z domu. Minule chata, teraz mama… Ola nechceš mi niečo povedať?
,,Ale prosim ťa, čo by som mala?´´
,,No ja neviem, vyzeráš, ako by si mi niečo tajila.´´
,,Veď sa pýtaj a ja Ti odpoviem.´´ povedala ale myslela si -preboha, daj mi pokoj, preboha, dúfam, že o tom nevieš. A tak som sa spýtala priamo.
,,Ako sa má Zet?´´ a v tom to prišlo. Ak by sa Ola zúčastnila konkurzu o najprekvapenejší výraz tváre, vyhrala by.
,,Zet? Prečo Zet? Prečo sa pýtaš? To by si mala ty vedieť.´´
,,Oli, nezahováraj, všetko viem a konečne rozumiem týmto tvojim uštipčným poznámkam, ktoré sú vlastne len prejavom toho, že ho miluješ a nevieš sa stále zmieriť s tým, že je to môj ex.´´
,,Všetko? Ako všetko? Ako to, že to vieš?´´
,,Tak možno nie úplne všetko ale viem, čo medzi vami je.´´
,,Ako to?´´
,,Bol u mňa. Niečo mi povedal, niečo nie.´´
,,No bravo. Idiot. Nehovorila som mu miliónkrát aby držal jazyk sa zubami. ´´
,,Idiot? Ola, ty podvádzaš Opičiaka so Zetom a on je Idiot?´´
,,Líštička, hádam mi ty nejdeš kázať o podvádzaní.´´
,,Ale toto je úplne iné a dobre to vieš.´´
,,Hej, je to iné. V tomto sú aj city.´´
,,Tadááááá. Priznanie roka. Konečne. Dokedy si mi to chcela tajiť?´´
,,Ja neviem. Neviem, čo mám robiť.´´
,,Dobre a opičiak čo?´´
,,Nič nevie, možno niečo tuší. Už dlhšie nám to škrípe. Chvíľu hádžem za hlavu všetko ja, chvíľu on. Takto sa tackáme… Posledný, skoro celý, rok. Tiež si si to mohla skôr všimnúť.´´
,,Oli, vždy keď prídem, buď nie je doma alebo je zavretý u seba v pracovni. Vy na návštevu nechodíte od kolaudačky a z prsta si to nevycuciam. A prečo to neukončíš? Myslíš, že je to takto dobré?´´
,,Ty si to prečo neukončila?´´
,,Ola, už zasa?´´
,,Ach. Neviem. Mám pocit, že medzi mnou a Zetom je čosi viac. Niečo, čo Ti ani neviem opísať.´´
,,No, máš ho proste plnú hlavu rovnako, ako mám ja plnú hlavu Kinga, takže ti absolútne rozumiem a viem, ako sa cítiš.´´
,,Poraď mi, prosím, ja som zúfalá. Večer príde opičiak.´´
,,Poradiť neviem ani sama sebe. Hoci, uznaj, že si v jednoduchšej situácii. Spávaš s chlapom, s ktorým sa, teda pravdepodobne, ľúbite. Ja som spávala s chlapom, ktorého síce ľúbim ale on mňa nie.´´
,,Pýtala si sa ho?´´
,,Nie. Ale ak by to tak bolo, povedal by mi to. ´´
,,Myslíš? Ono … Jedna vec je spávať spolu, len tak, bez záväzkov si užívať. To sa dá len tak, bez svedomia. A keď nechceš, len povieš nie a idete ďalej. Ale láska, to je druhá vec. To je už o inom, tam už vládnu city a strach z odmietnutia. Horšieho odmietnutia ako je: nie, nevyspím sa s tebou. Podľa mňa by ti to nepovedal. Rovnako ako si to nepovedala ty jemu, lebo sa tiež bojíš, že to nie je vzájomné.´´
,,Nie je, nepresvedčíš ma.´´
,,Nepresviedčam ťa, len vravím, čo si myslím.´´
,,Hej, zrazu si myslíš, že ma ľúbi. Ešte minulý týždeň si tvrdila niečo iné, odhovárala ma od neho, kázala sa správať rozumne. A ty Zeta teda ľúbiš?´´
,,Asi áno.´´
,,Tak prečo ho trápiš? A trápiš aj seba! Aj Opičiaka! ´´ začala som do nej vyčítavo rýpať.
,,Nekrič na mňa. Myslíš si, že o tom neviem? Že neviem, že táto situácia nikam nevedie a naozaj sa takto fungovať nedá? Dobre sa Ti radí keď nie si na mojom mieste!´´ rozkričala sa na mňa.
,,Oli, kľud. Obe sme rovnaké, nevšimla si si? Každá vieme pomôcť tej druhej ale sami sebe nevieme pomôcť ani jedna. ´´ musela som ju upokojovať, lebo slzy jej žiaľu sa menili na vráskavé slzy hnevu, hoci som vedela, že to tak nemyslí. Pristúpila som k nej a zľahka jej položila moju hlavu na rameno a rukami sa zavesila na jej krásne navoňaný krk. ,,Vieš, moja, podľa mňa to tak má byť. Aby sme jedna druhú vedeli pochopiť a podržať.
,,Čaute, baby.´´ ozval sa z chodby hrubý hlas. S Olívou sme na seba pozreli a v očiach sme mali tú istú otázku : Ako dlho nás už počúva?
,,Ahoj Opičiak.´´ odzdravili sme jednohlasne.
Vošiel za nami do kuchyne, sadol si za stôl a uprene na nas pozeral. Rýchlo som z jeho pohľadu pochopila, že asi nastala chvíľa sa aj bez ich výzvy zobrať a odísť domov a že Olíviu čaká asi tá najdlhšia hodina za posledných pár mesiacov.
,,Tak ja teda idem,Oli. Ozvi sa.´´ pobozkala som ju na čelo a pri tom jej ešte dodatočne šepla ,,Drž sa.´´ Vedela som, že to potrebuje počuť a vedieť, že stojím pri nej.

Valentínka

16.02.2017

Drahý! Chýbaš mi! Nechcem ťa pustiť preč. Chcem si ťa pritúliť na svoju hruď, hladiť ťa rukou po vlasoch a nežne Ti zašepkať: Ľúbim ťa. Skryť sa pod perinou pred celým svetom. Zabudnúť viac »

Chybaš mi

14.01.2017

Dnes ti chýba V tomto stave Hľadáš jedného V dave V diaľke V míľach Tu Ach Klišé Navždy Láska Vraždy Dnes mi chýbaš Viac ako včera Menej ako zajtra Ranná večera O pol siedmej  viac »

Lev (XIII. )

06.12.2016

Sobáš bol úžasný! Lara si vybrala tie najkrajšie šaty zdobené čipkou a kamienkami, jej hrivu zdobil dlhý hodvábny závoj, dlhé nohy ešte viac predlžovali lodičky na vysokom podpätku, ktoré viac »

Ivan Štefanec,

Ministerka Matečná je nekompetentná a mala by odstúpiť, tvrdí europoslanec Štefanec

19.12.2018 10:24

Podvody s peniazmi z EÚ, ktoré prišla misia prešetriť, sú podľa neho takého rozsahu, že o nich kompetentní nemohli nevedieť.

európsky parlament

Komunikácia diplomatov EÚ sa stala terčom hakerského útoku, píše The New York Times

19.12.2018 10:00

Hakerské útoky údajne identifikovala spoločnosť Area 1, venujúca sa kybernetickej bezpečnosti.

trump

Trumpova komisia pre bezpečnosť škôl odporúča aj vyzbrojenie zamestnancov

19.12.2018 09:36

Rovnako sa prikláňa k využívaniu veteránov ako strážcov a zrušeniu smerníc prijatých počas predošlej vlády.

migrant dieťa deti tábor

Utečenci áno, migranti nie. Slovensko o druhom pakte nehlasuje

19.12.2018 09:30

Valné zhromaždenie OSN v noci pondelok drvivou väčšinou prijalo globálny pakt o utečencoch.

Soňa Jarábiková

Nezáväzne o ničom a zároveň o všetkom :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 322710x
Priemerná čítanosť článkov: 2289x

Autor blogu