Založ si blog

Lev (VI. )

,,Preboha, ty čo zvoníš ako na poplach!´´  otvorila mi Olívia s uterákom na hlave, perfektne nalíčená.
,,Serus, kurátko. No čo, čo sa tak fintíš, však nejdeme baliť chlapov.´´
,,No, moja. To nznamná ž nemžm byť ´´ mrmlala natierajúc si rúž po jej plných perách ,,pekná.´´
,,Ja teda žiadneho nepotrebujem.´´
,,Ale a čo tak zrazu? Ani na Ronovu svadbu nechceš družbu?´´
,,To má ešte čas. Dovtedy sa niekto nájde.´´
,,Čas? Moja, veď už o 3 týždne. A že niekto určite? Ja ti hneď aj poviem, kto je ten niekto, keď chceš.´´ pozrela na mňa ako keby mi tým chcela niečo povedať a ešte dodala, že sa staví o čo chcem, že tam pôjdem sama. A z tohto omylu sa mi ju nechcelo vyvádzať. O to dlhšie by jej trvalo aj chystanie sa. To by som nevypila 2 deci ale rovno pol litra. Červeného, samozrejme.

V bare mnoho ľudí, na parkete nikto, opité pätnástky už poodchádzané. A žiadny chlapi. Teda, až na barmanov, ale tých zaraďujem skôr k hermafroditom, s tými linkami okolo žmurkajúcich očí a tupým výrazom že: ,,Akože mojaaaa, mineraločku si si mala piť domkaa, tu také nemáme.´´ Lopatou. Medzi oči.
Sadli sme si do zarezervovaného boxu, vyzliekli bundičky a začali popíjať. Po chvíli sa pri nás zastavili dvaja chlapi, že či si môžu prisadnúť. Obzrela som si ich od hlavy až po zem. Sympaťáci. Obaja dobre vyzerajúci, štýlový, nagelované vlasy, jemne vyšportovaná postava, košielka, brada.
,,Jasné, prečo nie.´´ odpovedala im Ola aj za mňa, z čoho som veľmi dobre pochopila, že sa mi bude snažiť dohodiť jedného z nich. V podstate mi to nevadilo, veď si ku mne sadol ten, ktorý mi bol sympatickejší a toho Olinho mal po chvíli nahradiť Zet.
,,Čau, ja som Taro a to je Zloba.´´
,,Ja som Ola a to je Líška.´´ predstavila nás a v očiach mala presne tie iskry, ktoré má, keď vie, že tento chlap by mohol byť jej.
,,No čo, baby, koľko máme promile?´´ zvítal sa s nami a prisadol si. ,,Vidím, že Líška sa zasa topí v striku. Či strik sa topí v Tebe?´´
,,Aby som Teba neutopila v záchode!´´
,,Niekto sa nám zle vyspal. Pardón, nevedel som, že bez chlapa sa z teba stane drsná násilníčka.´´
Pozrela som naňho pohľadom myslíštovážne a keďže Taro sa tiež ukázal ako nie vhodný spoločník ale hlavne sukničkár, vzdala som to s nimi a išla hľadať niekoho známeho a menej úchylného, keďže z Oli a Zeta sa stali taký slaďoušci, že aj ja som z nich skoro dostala cukrovku. Nikde však nikoho nebolo, ako keby mal každý práve dnes doma romantiku, oslavu, sex, bol na chate, na welness pobyte na druhom konci sveta, strážil deti, bol u rodičov, na svadbe alebo proste pod papučou alebo naozaj neviem kde. Tak som dopila posledné deci vína, ktoré už bolo kyselšie ako ocot a vybrala som sa k baru zaplatiť. Ako som čakala kým mi fešááčik z čiernymi očenkámi vydá, obzerala som sa okolo, až na druhú stranu baru. A tam sedel. V tej chvíli sa naše pohľady stretli. Po chrbte mi prešli zimomriavky a na tvári som mala kamenný výraz. Bez dychu som sa naňho dívala rovnako ako on na mňa. Priamo a hlboko, až do duše. Ako keby sa zastavil čas a iba ten pohľad bol nekonečný.
,,Halóó, fešandička, akožéé, koľko tu ešte budem čakať, kým si tie peniažteky vezmeš?!´´ prerušil nás Zmaľovaný.
,,Ospravedlňujem sa.´´  vzala som peniaze, hodila ich do kabelky a rýchlo vybehla z baru.
,,Počkaj, Líška! ´´ rozbehol sa za mnou a ja som pridala na tempe. ,,Líška, no tak! Počkaj!´´ kričal na mňa pokým ma dobiehal. Otočila som sa a sledovala ako tackavo sa ku mne približuje. Myslím, že malý prvák na základnej škole by do zošita nakreslil rovnejšiu čiaru ako Kingo nohami po chodníku.
,,Vráť sa za kamošmi, budú ťa hľadať.´´ kričala som mu, lebo som vedela v akom stave som ja a v akom stave je on, a tiež som vedela, že ak spraví ešte krok, buď sa naňho vrhnem alebo mu vrazím. Samozrejme, nie, kamaráti ho vraj nepotrebujú, piť vedia aj bez neho. Prišiel ku mne a objal ma. Tak pevne a zároveň jemne, ako ešte nikdy predtým. Hodiny potom, ako ma pustil, stále som to objatie cítila.
,,Čo chceš?´´
,,Poďme si niekam sadnúť.´´
,,Kingo, neblázni, je veľa hodín, obaja sme opitý, nemá to zmysel.´´
,,Tak aspoň tu, na múrik, na chvíľočku.´´ hodil na mňa tie svoje úžasné oči a ja som len prikývla. Sadli sme si a nastalo desať sekundové ticho.
,,No čo, pochváľ sa, koľko si ich dnes zbalil?´´
,,Ale prosím ťa, ktorá by už len mňa chcela.´´
,,Čo ty vieš?! Nikdy nevieš kto je do teba práve zaľúbený alebo kto sa do teba ešte len zaľúbi. Hoci si myslím… Teda vlastne viem, že ty zaľúbenosť ani nepotrebuješ.´´
,,To je síce pravda. Ale ja frajerku vlastne ani nechcem. Na čo, nervy mi robí robota, variť mi varí mama, upratovať si aj tak neupratujem, péčko na internete stále existuje… Na čo by mi bola?´´ povedal tak rázne a úprimne, že mne z toho vbehli slzy do očí a mala som chuť sa postaviť a naozaj odísť. No on pokračoval v rozhovore a temnú tmu s tichom tentokrát prerušil on.
,,Neviem, kde budem spať, mamka ma vymkla a chalani majú spať u frajerok. Teda, to si aspoň myslia, ja som si tým nie taký istý.´´
,,Prečo?´´
,,Bola by si nadšená, keby ja som tvoj frajer a prídem k tebe o pol tretej v noci a úplne na mol?´´
,,Nie. A presne preto dnes u mňa spať naozaj nebudeš.´´
,,No, to aby som zavolal Kenovi, či ma prichýli.´´
,,A kde je Ken?´´
,,Doma, ženská mu dala zaracha, nepokosil trávnik. Sakra, kde je to číslo.´´ začal žmúriť na telefón a listovať v zozname kontaktov.
,,No to teda určite nie! Daj mi ten telefón ! ´´
,,Nechaj to, aj minule ma prichýlil.´´
,,Zbláznil si sa? Daj ho sem!´´ Snažila som sa vytrhnúť mu telefón z ruky, pretože bolo pol tretej a viem, že ani mne by nebolo príjemné, keby mi niekto berie chlapa z postele tak neskoro v noci. Ale on ma v tom chytil za ruku a pozrel mi priamo do očí. Nebol to obyčajný dotyk. Naše dlane sa po prvý krát spojili a stisli aj v inej situácii, ako tej, čo sa diala u mňa doma v posteli. Opäť som na pár sekúnd úplne prestala dýchať, srdce mi bilo až v hrdle a nedokázala som zo seba dostať ani slovo. No vedela som, že sa musím odtiahnuť. Ak by to zašlo ďalej v tomto stave, vyčítala by som si to. Postavila som sa a chcela ísť domov. Ešte chvíľu sme sa doťahovali, ako malé deti, kto bude dnes spať v koho posteli. Nakoniec ma však objal a ja som odkráčala domov. Viac triezva ako opitá, viac zaľúbená, viac nervózna, viac nešťastná aj šťastná, viac všetko. Len mňa mi zostalo zasa menej. Celú si ma zobral on. Rozum, aj srdce. Tentokrát definitívne.

Po príchode domov som sa vládala iba dotrepať do spálne, zvaliť sa do čerstvých vyvetraných perín pripomínajúcich mi rána s ním. Ešte stále som cítila jeho objatie a dlane ovíjajúce sa okolo mňa. Zostala som úplne zamyslená. V pamäti som lovila všetky naše rozhovory. Dalo sa v nich listovať ako v knihe, ktorá však nemala konca. Áno, bola som z neho nervózna, keď sa na mňa pozeral, stískala som si palec vždy, keď si všimol, že sa hanbím, srdce som mala až v hrdle, keď sme sa lúčili. Ale je to láska? Alebo som z neho len paf?!

Valentínka

16.02.2017

Drahý! Chýbaš mi! Nechcem ťa pustiť preč. Chcem si ťa pritúliť na svoju hruď, hladiť ťa rukou po vlasoch a nežne Ti zašepkať: Ľúbim ťa. Skryť sa pod perinou pred celým svetom. Zabudnúť viac »

Chybaš mi

14.01.2017

Dnes ti chýba V tomto stave Hľadáš jedného V dave V diaľke V míľach Tu Ach Klišé Navždy Láska Vraždy Dnes mi chýbaš Viac ako včera Menej ako zajtra Ranná večera O pol siedmej  viac »

Lev (XIII. )

06.12.2016

Sobáš bol úžasný! Lara si vybrala tie najkrajšie šaty zdobené čipkou a kamienkami, jej hrivu zdobil dlhý hodvábny závoj, dlhé nohy ešte viac predlžovali lodičky na vysokom podpätku, ktoré viac »

Ivan Štefanec,

Ministerka Matečná je nekompetentná a mala by odstúpiť, tvrdí europoslanec Štefanec

19.12.2018 10:24

Podvody s peniazmi z EÚ, ktoré prišla misia prešetriť, sú podľa neho takého rozsahu, že o nich kompetentní nemohli nevedieť.

európsky parlament

Komunikácia diplomatov EÚ sa stala terčom hakerského útoku, píše The New York Times

19.12.2018 10:00

Hakerské útoky údajne identifikovala spoločnosť Area 1, venujúca sa kybernetickej bezpečnosti.

trump

Trumpova komisia pre bezpečnosť škôl odporúča aj vyzbrojenie zamestnancov

19.12.2018 09:36

Rovnako sa prikláňa k využívaniu veteránov ako strážcov a zrušeniu smerníc prijatých počas predošlej vlády.

migrant dieťa deti tábor

Utečenci áno, migranti nie. Slovensko o druhom pakte nehlasuje

19.12.2018 09:30

Valné zhromaždenie OSN v noci pondelok drvivou väčšinou prijalo globálny pakt o utečencoch.

Soňa Jarábiková

Nezáväzne o ničom a zároveň o všetkom :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 322751x
Priemerná čítanosť článkov: 2289x

Autor blogu