Založ si blog

Lev (VII. )

Ráno bolo ťažké. Okrem sahary v mojich ústach bola sahara aj vonku. Horúčava ma tak vyšťavila, že som nevládala niečo robiť, iba ležať, popíjať minerálku a premýšlať, čo so životom. Prerušil ma až telefón.  Rono. No zbohom, to zase bude niečo extrasupervýnimočné.
,,Nazdár, švestkaaa. Čo robíš?´´
,,Žijem a som tomu rada.´´
,,Aha, takže si doma. Super, otvor mi, už stojím vo výťahu.´´ povedal a v telefóne bolo počuť už iba pípanie. Nerozumiem, prečo to večne všetci robia. Nezavolajú ale rovno sa ku mne dotrepú. Ach. Postavila som sa a šla mu otvoriť.
,,Čau, no prišiel som dohodnúť tú svadbu.´´
,,Sakra, to už je o tri týždne, že? Asi som zaspala dobu.´´
,,Líška, ty si stále zaspatá. Družbu už máš? ´´ripol do mňa.
,,No ty si náramne vtipný. Vyzerám na to, že už vyberám šaty a košeľu? A ty už máš darček pre otca? Oslava je už budúcu sobotu!´´
,,Ty vyzeráš hlavne tak, že by si potrebovala navštíviť salón krásy už dnes, aby ťa do tej danej soboty stihli dať dokopy. A otca už mám vybaveného, neboj.´´ začal sa rehotať a tak som ho kopla. Potom on mňa a ja zasa jeho a on mňa. Do nekonečna. Ach, tá naša súrodenecká láska.

 

Po bratovom odchode som si uvedomila, že je sobota doobeda a ja by som mala upratovať. Bola to sobota rovnaká, ako každá a predsa iná. Hoci som mala tú istú opicu, ako každú minulú sobotu, to isté dunenie v hlave, ten istý pocit spriaznenia duše so sprchou a posteľou milujúc minerálku, všetko bolo iné. Nemohla som ho z tej dutej hlavy dostať. Stále sa mi vynáral pred očami jeho pohľad a úsmev, stále som cítila jeho objatie a pevné dlane okolo môjho pása. Čím viac som čakala, že sa ozve, tým viac som bola zúfalá. Prehadzovala som veci z kresla na kreslo a čakala. Hodinu, dve, tri … Až som zaspala. Zobudil ma až Olkin telefonát. Vraj si to včera náramne užila a že dnes by sme si mali dať repete, no vo dvojici, nech sa pri nich zasa neskaramelizovávam. V polospánku som súhlasila ale s ešte jednou podmienkou: že dnes zmeníme podnik. Olívia súhlasila a tak som sa začala chystať. O necelú pol hodinu už bola u nás.
,,Nazdar čajaa, no čo? Môžeme ísť?´´ prehovorila na mňa plná energie. Opäť.
,,Čaau, jasné. Už som ťa čakala.´´
,,Dobre a kam dnes? Do Parku?´´
,,Mne je jedno, len poďme niekam, kde nás veľmi nepoznajú.´´
,,Okej, takže smer Park. Zamkni si a poď, počkám ťa v aute.´´
,,Ále čo, panička dnes šoféruje! ´´ pozrela som sa na ňu a hodila úškrn, ktorý veľmi dobre pochopila.
,,Veď teda! Mám chlapa, tak musím poslúchať.´´
,,Ááále čo! Takto sa mi to páči!´´ odpovedala som zamykajúc byt.
Sadla som si do auta a Olívia naštartovala. Prekecali sme celú cestu a tak ani neviem ako a boli sme v susednej dedine v Parku. V bare, v ktorom som bola možno trikrát v živote, aj to dvakrát z toho len pre cigarety. Olka dolka zaparkovala, prezula sa z tenisiek do lodičiek, vystúpila z auta ako Hollywoodska herečka a hneď na to sa jej podlomili kolená.
,,Ja viem, že si to videla. Ticho!´´ pozrela sa na mňa s výrazom a lá aj majster tesár sa utne a aj keby si odreže prst, stále je tesár.
,,Dobre, dobre, veď ja nič.´´ smiala som sa sama pre seba pozerajúc sa na druhú stranu, aby si to nevšimla.
,,Ty si mi teda kamarátka! Keby padnem tak namiesto toho aby si ma zdvihla sa mi len smeješ.´´
,,Mýliš sa! Začala by som sa smiať, potom by som ťa odfotila a hneď na to by som ťa zdvihla. Čo si to o mne myslíš?´´ a to už sme sa smiali obidve.
Olívia vošla do Parku ako prvá. Sadli sme si za stôl a čakali na obsluhu.
,,Počkaj, to mi chceš povedať, že sa Ti vôbec neozval? Akože namotáme, namotáme a plávaj si ďalej? Ja na tvojom mieste….´´
,,Ty na mojom mieste by si si ho ovinula na jednu noc okolo prsta a ráno odkopla, tak mi to nehovor. Alebo by si bola rozumná, tak ako mi to toľko kážeš, a nezavadila o neho ani pohľadom.´´
,,No, je taký chrumkavý… A hovoríš to ako keby ty si si ho neovinula. Lenže nie na jednu noc ale na pár mesiacov.´´
,,Ach. Máš pravdu.´´
,,No dobre, nezúfaj tu, prosím ťa. Len Ti hovorím, že buď sa mu ozvi a povedz ako sa veci majú alebo sa na to konečne a naozaj vykašli. Tárať sa po nociach pri náhodných stretnutiach a inokedy si viac nespomenie! On naozaj nie je posledný chlap na tejto planéte. A sakra! Je tu vôbec nejaká čašníčka alebo môžem odísť?´´ zvýšila nervózne hlas a keď som si predstavila, ako by spadla, keby sa naozaj znova postaví, ukľudňovala som ju:
,,Pšššt. Idem k baru. Čo si dáš?´´
,,Si poklad! Ja klasiku a ešte jej povedz, že nabudúce nebudem čakať a prídem jej napľuť do ksichtu!´´ povedala už kľudnejšie, o to však výsmešnejšie. Postavila som sa a išla k baru, okolo ktorého bolo asi milión ľudí a tak som už chápala, prečo barmanka nemá čas. Ako som čakala, kým sa dostanem na radu, obzerala som sa okolo seba a hľadala opäť, ako aj noc predtým, niekoho známeho. Nikde však nikoho nebolo a tak som objednala dva krát červené, hoci opitá šoférka nie je bohviečo ale niekedy si človek nevyberie, vzala poháre a išla naspäť za netrpezlivou Olíviou.
Ako som vchádzala do miestnosti vošiel mi do dverí. Prekvapená, opäť bez dychu a slov, som zostala stáť priamo pred ním a dívať sa naňho, hoci on bol ešte prekvapenejší ako ja. Ešte chvíľu sme hrali na hlúpych, že nevieme, že medzi nami niečo je. A potom k nemu docupkala. Afrodita. Dlhé kučeravé vlasy, driek tenký ako moja ruka, dokopy mohla mať dvadsaťpäť kilov aj s topánkami. No dobre, tridsaťpäť, nech neklamem a nežerem. V tvári mladé sympatické dievča, nechápavo žmurkajúce na Kinga, čo sa deje a prečo nejde ďalej. Zato ja som pochopila rýchlo. Ramenom som sa cez neho predrala a utekala za Olíviou.
,,Odchádzame.´´ vybehla som na ňu.
,,Čo? Ja som vedela, že tá barmanka je krava ´´ tackavo sa stavala na nohy ,,ale že ti nenaleje ani keď tam prídeš?! Sučina!´´
,,Ola! Je tu Kingo!´´
,,Čo? Tak prečo odchádzame? Stoj, stoj ! Pekne ideš za ním a ideš mu to konečne vytmaviť, lebo keď to pôjde takto ďalej, tak sa z Teba zbláznim. Hej, počuješ?´´
,,Otvor to auto a poďme!´´
,,Naozaj sa nechceš…´´
,,Nechcem. On je tu s inou.´´ zastavila som sa a pozrela som na ňu. Asi dosť zúfalo, keď na chvíľu onemela.
,,To je sviniar! On si za teba našiel už aj náhradu? Potkan. Dúfam, že si mu niečo na to povedala. Mala si mu to vínčisko vyliať do ksichtu. Aj pred ňou.´´
,,Otvor konečne to auto a poďme! A už nechcem nič počuť, ten chlap pre mňa viac neexistuje!´´ povedala som a keď ho konečne otvorila, nasadla som.
,,Hajtrák! Tak on sa s tebou pohráva a pri tom má druhú.´´
,,Nerieš to, proste sa na to vykašli.´´ chcela som ukončiť tému a venovať sa naplno pitiu. Pitiu, pitiu a pitiu. Až bola nedeľa ráno.

Valentínka

16.02.2017

Drahý! Chýbaš mi! Nechcem ťa pustiť preč. Chcem si ťa pritúliť na svoju hruď, hladiť ťa rukou po vlasoch a nežne Ti zašepkať: Ľúbim ťa. Skryť sa pod perinou pred celým svetom. Zabudnúť viac »

Chybaš mi

14.01.2017

Dnes ti chýba V tomto stave Hľadáš jedného V dave V diaľke V míľach Tu Ach Klišé Navždy Láska Vraždy Dnes mi chýbaš Viac ako včera Menej ako zajtra Ranná večera O pol siedmej  viac »

Lev (XIII. )

06.12.2016

Sobáš bol úžasný! Lara si vybrala tie najkrajšie šaty zdobené čipkou a kamienkami, jej hrivu zdobil dlhý hodvábny závoj, dlhé nohy ešte viac predlžovali lodičky na vysokom podpätku, ktoré viac »

Michael Cohen

BBC: Ukrajina tajne zaplatila za 'rozhovory' medzi Trumpom a Porošenkom

23.05.2018 21:25

Osobný právnik amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen údajne prijal tajnú platbu vo výške najmenej 400-tisíc dolárov.

kombajn, žatva, dni poľa

Slovenskí farmári v EP svedčili o zneužívaní agrodotácií a bojoch s úradmi

23.05.2018 20:53

Vypočutie farmárov v europarlamente sprostredkoval slovenský europoslanec Ivan Štefanec.

Británia Skripaľ dcéra vyhlásenie prvé

Julia Skripaľová: Mám šťastie, že som nažive

23.05.2018 20:20

Dcéra bývalého ruského špióna povedala, že jej "život sa po útoku obrátil hore nohami" a do budúcnosti dúfa v návrat do Ruska.

Trump

USA zrušili pozvanie pre Čínu na medzinárodné vojenské cvičenie

23.05.2018 20:10

Stiahnutie pozvania je "prvotnou reakciou" na militarizáciu oblasti Juhočínskeho mora zo strany Pekingu, uvádza sa vo vyhlásení Pentagónu.

Soňa Jarábiková

Nezáväzne o ničom a zároveň o všetkom :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 301829x
Priemerná čítanosť článkov: 2141x

Autor blogu