Založ si blog

Lev (X. )

Nedeľa bola opäť a zasa raz ťažká. Nepotrebovala som ani opicu, hlava ma bolela aj bez nej. Keď som pozrela von z okna, dažďové kvapky dopadajúce na zohriaty asfalt, ešte zo včerajšej horúčavy, ma len utvrdil v tom, že bude lepšie zostať v perinách. Vzala som paplón, podušku, uvarila si čaj a usalašila som sa na roztiahnutom gauči, ktorý Rono, hoci ani len netuším, kedy zduchol, nestihol zložiť. Taká klasika.
Keď mi už bolo najpohodlnejšie a načiahla som sa na poličku na ktorej boli len moje hodinky a kaktus, na ktorý som, ako vždy, zabudla a znova som si povedala, že aj budem kontrolovať, čoho sa dotýka moja dlaň, a prach, začala som nadávať na celý svet a technický pokrok a že prečo sa nedá telka zapnúť a prepínať tlesknutím alebo lusknutím prsta. No jasné, pod poduškou, ešte že som ju sama hodila naň. Keď som sa konečne uvelebila a zapla hlasnú krabicu, od radosti som nevedela, ktorú stanicu s reklamou si mám zapnúť skôr. Do toho mi ešte pípla sms od Olívie, že nestíha a obed bude na večeru. Paráda. A v chladničke prázdno. Ako po víkende… Už vtedy som bola hladná, hoci nebolo ani osem. A vydržať do večera? To by bol priveľký pôst. Tak som si ešte podriemala, pomály sa vyteperila z môjho už ohriateho pelechu a skočila kúpiť niečo pod zub, na kávu a zmrzlinu, a odtiaľ som si to namierila rovno k Olívii. Nechcelo sa mi trčať doma samej. Som až príliš samoľúba a bolo mi jasné, že by som sa tým tichom okolo seba len trápila a ľutovala sa. S Olkou sme si spravili ďalšiu kávu a pustili sa do varenia. Navrhla som jej, že nech si odskočí a vybaví, čo potrebuje a ja zatiaľ urobím čo treba, len aby sme mali čo najskôr obed hotový. ,,Obed.´´ Ola sa vrátila aj zo Zetom, spolu pripravili k jedlu šalát a sadli sme si k stolu.
,,No čo, Líška? Čo nové s Kingom?´´ vypadlo zo Zeta keď som si práve vkladala horúcu polievku do úst. Zdvihla som zrak, nahlas prehltla a hodila naňho asi dosť prísny pohľad. ,,Kľud, veď sa len pýtam.´´ upokojoval ma.
,,Prepáč, viem, že si to nemyslel zle. Len som na to veľmi háklivá, momentálne sa vôbec nestýkame.´´
,,Prečo? Nesnažili ste sa vyriešiť to nejako dospelácky?´´ spýtal sa ma a ja som zasa len zdvihla zrak.
,,Zet, nechaj ju. Vidíš, že sa jej nechce Ti vysvetľovať, že Kingo ju už stihol nahradiť.´´ odpovedala Zetovi Olívia a ja som otočila svoj prísny pohľad na ňu.
,,Afroditu myslíš?´´ vypadlo z neho a mne už vypadli oči úplne. Odkiaľ, do riti, o nej vedel?
,,Olívia, ty si mu niečo hovorila?´´ spýtala som sa vyčítavo.
,,Olka mi nehovorila nič. Hovoril som s Kingom.´´ povedal a začal sa tváriť, že nič, že on iba obeduje. To si snáď zo mňa robí srandu!
,,Ako to myslíš, že hovoril?!´´ prestalo mi byť všetko jedno.
,,Hádam by sme to mohli odložiť, kým doobedujeme.´´ prerušila nás Olívia. Zet len prikývol svojím ,,Správne.´´ a mohlo sa jesť ďalej. Hoci môj žalúdok sa zrazu tak zúžil, že som ledva zjedla pár zemiakov, ktoré, len tak mimochodom, boli fakt vynikajúce. Postavila som sa a začala som spratávať riady zo stola. Ola mi pomohla a Zet medzitým vytiahol z chladničky zákusky a zalial kávu. Popri tom som si všimla, ako ma jedným očkom sleduje a čaká, kedy sa zasa spýtam na leva. No ja som vedela, že si na to musím sadnúť. Vzala som si svoju šálku a šla za ním do obývačky.
,,Zet, hovor.´´ spýtala som sa, lebo moja zvedavosť bola väčšia ako moja hrdosť a Kingo bol mojou najväčšou slabosťou.
,,Pozri, Líška, mala by si sa s ním porozprávať.´´
,,Porozprávať? A o čom? Preboha, veď my si nemáme čo viac povedať. Bola som len jeho chvíľkovou kamoškou s výhodami, tak o čom, preboha, máme hovoriť?! Navyše má tú svoju Afroditu, takže je absolútne bezpredmetné, aby som vôbec niečo riešila.´´
,,Nemá.´´
,,Čo nemá? Gule? Veru, keby ich mal, povie mi o Afrodite skôr ako ich nájdem spolu v bare.´´
,,Afroditu nemá.´´ povedal mi s úplným kľudom a mne sa rozochvel hlas, roztriasli kolená a bola som naozaj rada, že pri tomto rozhovore sedím. Podarilo sa mi však zachovať chladnú hlavu, hoci srdce horelo silnou vášňou.
,,No a? Čo sa mám teraz k nemu doplaziť a že : Poď ku mne, užijeme si?!´´
,,Líška, naozaj by si to mala riešiť s Kingom.´´ presviedčal ma.
,,A o čom ste vlastne hovorili? Kde si ho vôbec stretol?´´
,,Zavolal mi, či nezbehneme na pivo. Reku, prečo nie?´´ vykrivil kútiky úst a usŕkol si z horúcej kávy.
,,Prečo nie?? Zet! Bože, to sa mi snáď zdá! Aby môj bývalý volal na pivo môjho bývalého! – prepáč Olívia´´pozrela som na ňu a dala jej jasne najavo, že sa má od toho odosobniť ,,Veď to by mi ani nenapadlo, že by si ty mohol s ním niekam ísť a normálne sa s ním baviť, keď ti ma v podstate prebral.´´
,,Líška, toto je stará udalosť. Čudujem sa, že niečo také vôbec ešte riešiš. Rozhliadni sa okolo seba. Sme niekde úplne inde. Nechápem, ako môžeš stále vidieť všade len seba!´´ jemne na mňa zodvihol hlas a tak som si, chvalabohu, rýchlo uvedomila, že som naozaj, egoista, keď dokážem rozoberať veci, ktoré sú už dávno pasé.
,,Odpusť. Len som niečo také nečakala. Povieš mi, prosím, o čom ste sa rozprávali?´´
,,V pohode, len sa už ukľudni. Bavili sme sa o Tebe a veľmi ma prosil, aby som ti dohovoril, aby si sa mu ozvala.´´ pozrel sa na mňa akoby si chcel do detailov zapamätať moju reakciu. V tom som si uvedomila, že vlastne všetko, čo poviem, odprezentuje levovi na ďaľšom pive.
,,Zet, nevieš, čo sa stalo, nevieš, čo odomňa žiadaš.´´
,,Viem, Zet mi všetko povedal.´´
,,Všetko? Ako, čo, prečo, prosím?´´
,,Všetko, ako to celé začalo aj ako to skončilo.´´
,,Ako to začalo?! Bola som sprostá, tak to začalo.´´
,,Ľúbiš ho?´´
,,Čo to s tým má?´´ spýtala som sa prekvapene.
,,Ozvi sa mu, aspoň sa skamošíte. Čaká na to.´´
,,Čaká? A čo nevie čo so životom? Afroditka odišla, už je aj hrdzavá Líška dobrá?´´
,,Si strašne tvrdohlavá.´´
,,Zet, prečo si ho tak zastávaš?´´
,,Len chcem, aby si bola šťastná.´´
,,Šťastná? Zet, nevieš ako sa cítim.´´
,,Viem, veľmi dobre to viem.´´ položil kávu na stôl, postavil sa a s upreným pohľadom na mňa odišiel do kuchyne. O pár sekúnd už bol na späť a podával mi do ruky jeho telefón. Nechápavo som naňho zízala a čakala, že mi aspoň povie, čo odomňa chce. ,,No čítaj!´´ povedal a sadol si k Olívii.
-HOVORIL SI S NOU? STALE SA NEOZVALA. MUSIM SA S NOU STRETNUT.- prečítala som si správu od Kinga a podala telefón naspäť Zetovi.
,,Stále sa na Teba pýta.´´
,,Ach. Dobre, Zet. Porozmýšľam, uvidím, možno sa mu ozvem, nesľubujem.´´ Postavila som sa. ,,Nechám vás už, hrdličky.´´ Dopila som posledný dúšok, šla odložiť hrnček do umývadla a so zvesenou hlavou odišla. Nerozumela som, prečo ma Zet tak presviedčal. Prečo sa ma pýtal, či toho leva ľúbim. Prečo sa chce so mnou stretnúť. Na chvíľu som mala pocit, že aj Kingovi na mne záleží, keď mu nedám spávať. Že aj on na mňa občas myslieva. S Afroditou už tiež nelíha v jednej posteli. Spomenula som si na to, ako som ho každý piatok očakávala. Aká som bola šťastná, keď som ležala prikrytá jeho náručím a na krku som cítila jeho teplý dych. Ako sme sa dokázali blázniť, ako malé deti, stavať si bunker, skákať po posteli presne vo chvíli, ako som si na ňu líhala. Vybehla mi slza, keď som zavrela oči a predstavila si jeho odchody. Nenávidela som nedele. A teraz nenávidím každý jeden deň bez neho. Snažím sa nepripúšťať si to. Zamestnávam svoju myseľ a robím všetko preto, aby som naňho nemyslela. A on robí všetko preto, aby som naňho nezabudla. Ani len netuší, ako ma ničí. Búra celé moje pevné základy z vnútra. Hryzie moju dušu, pevne ma drží v zuboch ako svoju obeť. A ja viac nemám šancu. Nedokážem s ním viac bojovať. Skrotil si ma. Ja však skrotiť jeho nedokážem.

Valentínka

16.02.2017

Drahý! Chýbaš mi! Nechcem ťa pustiť preč. Chcem si ťa pritúliť na svoju hruď, hladiť ťa rukou po vlasoch a nežne Ti zašepkať: Ľúbim ťa. Skryť sa pod perinou pred celým svetom. Zabudnúť viac »

Chybaš mi

14.01.2017

Dnes ti chýba V tomto stave Hľadáš jedného V dave V diaľke V míľach Tu Ach Klišé Navždy Láska Vraždy Dnes mi chýbaš Viac ako včera Menej ako zajtra Ranná večera O pol siedmej  viac »

Lev (XIII. )

06.12.2016

Sobáš bol úžasný! Lara si vybrala tie najkrajšie šaty zdobené čipkou a kamienkami, jej hrivu zdobil dlhý hodvábny závoj, dlhé nohy ešte viac predlžovali lodičky na vysokom podpätku, ktoré viac »

Okresný súd v Poprade.

V Poprade prebieha ďalší súd, kde figuruje Kiskov človek. Sledujeme online

19.12.2018 10:31

Okresný súd v Poprade sa dnes zaoberá ďalším prípadom, v ktorom figuruje človek blízky prezidentovi Andrejovi Kiskovi Michal Šuliga. V hre je ďalší realitný podvod.

kurily, kurilské ostrovy, japonsko, rusko, lod

Japonsko protestuje proti výstavbe ruských kasární na Kurilských ostrovoch

19.12.2018 10:27

Posilnenie ruskej vojenskej prítomnosti v severnej časti Kuríl bolo japonskom opakovane označené za neprijateľné.

Ivan Štefanec,

Ministerka Matečná je nekompetentná a mala by odstúpiť, tvrdí europoslanec Štefanec

19.12.2018 10:24

Podvody s peniazmi z EÚ, ktoré prišla misia prešetriť, sú podľa neho takého rozsahu, že o nich kompetentní nemohli nevedieť.

európsky parlament

Komunikácia diplomatov EÚ sa stala terčom hakerského útoku, píše The New York Times

19.12.2018 10:00

Hakerské útoky údajne identifikovala spoločnosť Area 1, venujúca sa kybernetickej bezpečnosti.

Soňa Jarábiková

Nezáväzne o ničom a zároveň o všetkom :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 322763x
Priemerná čítanosť článkov: 2289x

Autor blogu