Založ si blog

Lev (XI. )

Vedela som, že sa s ním musím stretnúť. Potrebovala som to. Túžila som sa aspoň na chvíľu roztápať v jeho očiach. Zaväzovala som si šnúrky, aby som si ich pri behaní nepristúpila a nepadla na hubu. Na tú reálnu. Na imaginárnu som padla už pár týždňov dozadu.
Moje poklusomklustempo bolo jediné, čo ma za poslednú dobu vedelo ukľudniť. Bol to skvelý nápad, takto si prevetrať hlavu. Proste som len bežala a nič iné nevnímala. Nádych, výdych. Keď som čo i len na chvíľu myšlienkami zabehla za levom, nestíhala som s dychom. Bol rýchlejší, ťahal ma za sebou a ja som za ním nevládala. Musela som sa opäť odosobniť a naplno bežať.
Podchvíľou sa mi zazdalo, že za mnou niekto bežal, no vždy keď som sa otočila, nikto tam nebol. A keby aj bol, v tej tme by som ho nezbadala. Tak som pridala a z môjho poklusomklustempa sa stalo vytrvalostné. Aj som sa trocha bála, keď som si uvedomila, že okolo mňa je len pole a cesta vedie iba vpred. To je tak, keď ideš behať na okraj mesta do ktorého sa chodia aj lastovičky len otáčať. Počas toho, ako som premýšľala za mnou niečo prasklo. Snažila som sa nenápadne otočiť no hneď som zbadala veľkú postavu utekajúcu za mnou. To ešte len nastal beh! Nohy na ramená a utekaj! Ak by šiel po cestičke predomnou nejaký postarší cyklista, taký, ako zvykne chodiť v tomto zapadákove po kruháči, obehla by som ho ľavou zadnou. Šprint taký, ako nikdy. A kedy som sa otočila za seba, vtedy bol bližšie. Nevládala som, bola som už úplne vyčerpaná. A tmavá postava ma už dobehla.
,,Čau.´´ povedal a mňa zamrazilo. Lev dobehol svoju korisť.
,,Ty kokos! Skoro som umrela od strachu z toho, kto ma prenasleduje!´´
,,Aj ja teba rád vidím.´´
,,Idiot.´´
,,Prečo beháš po nociach sama?´´
,,Po nociach? Kingo, nie je ani jedenásť.´´
,,Tak vieš, zlé sa stane hneď.´´
,,Pozrime sa, aký si múdry. Odkiaľ ma sleduješ?´´
,,Pravdu? Odkedy si vyšla z bytovky.´´
,,A to si mi musel spôsobiť takýto šok?´´
,,Nevedel som, či sa môžem pridať.´´
,,Nemôžeš.´´
,,Neskoro.´´ a zasmial sa.
,,Čo ti je smiešne?´´ zastavila som. ,,Nechcem sa s Tebou baviť.´´
,,Viem. Môžem ťa aspoň odprevadiť domov?´´
,,Nie.´´
,,Takže áno, poďme.´´ úplne ignoroval, že som s ním nechcela ísť a natiahol ruku okolo môjho ramena.
,,Prrrr prrrr, chlapče.´´ vyvliekla som sa spod jeho ramena, hoci som tam túžila zostať.
,,Tak poď, prosím, chcem aby si sa bezpečne dostala domov.´´ Zúfalo na mňa hľadel. Tak, že mne prešli zimomriavky po celom tele a priznávam, v tom tielku bol… Teda celkom je… Ehm… Prudko pomilovateľný.
,,Okej teda.´´ súhlasila som, hoci som vedela, že pred nami je ešte dlhá cesta a asi nastal ten čas si ho vypočuť. Veď som to nakoniec aj chcela. Len za iných okolností. Nie s potom na čele, pachom pod pazuchami (že ma deodorant nezradí som vedela), vyťahaných legínach a športovej podprde s prsiami nad pupkom. Jemu to však pravdepodobne nevadilo, keďže sa držal v tesnej blízkosti vedľa mňa, hoci som sa stále snažila uhýbať sa no krajnica ma ďalej nepustila.
,,Prečo si sa neozvala?´´
,,Prečo? Ty sa ma pýtaš prečo?´´ hneď som naňho vybehla.
,,Asi s Tebou chcem o tom hovoriť.´´
,,O čom, preboha, Kingo? Nie je sa o čom baviť. Spávali sme spolu a proste stačilo.´´
,,Prečo?´´
,,Prečo? Ty by si chcel babu, čo spáva so svojím kamošom? Ja potrebujem normálneho chlapa, nie víkendového.´´
,,Hmmm… Rozumiem.´´ Nastalo ticho. Akoby som ho niečím zaskočila. No neviem čím. Bolo to trápne. Doteraz sme sa mali vždy o čom rozprávať alebo to ticho nebolo až také hlučné a trápne.
,,Len toto si chcel?´´ prerušila som to napätie.
,,Nie, vlastne, ja som chcel niečo úplne iné. Ale tak mi napadlo, teraz, že či …´´ a robil prestávky medzi slovami a ja som myslela, že sa zbláznim, kým mi povie, čo chce. ,,Či nezostaneme priatelia.´´ dopovedal a zostalo zasa ticho. Niekde v kútiku mojej duše som dúfala, že povie, že ma miluje. Na druhej strane, priateľstvo sa mi celkom pozdávalo. Keď neprší, aspoň kvapká. ,,Vieš, sem tam by sme vybehli niekam na kávu, možno na drink aj so Zetom a Olou, poprípade s Kixom… Kľudne ti budem robiť ochranku, keď budeš zasa chcieť ísť v noci behať…´´ Znelo to tak pekne, tak sľubne, že by to mohlo byť fajn.,,No tak, Líška, povedz niečo prosím.´´ prerušil moje myšlienkové pochody.
,,Priatelia?´´ vystrela som k nemu ruku.
,,Priatelia.´´ natiahol tú svoju k mojej.
,,Ale bez výhod, okej?´´ stiahla som ju ešte.
,,Hej, okej.´´ začal sa smiať, podali sme si ruku a začala som sa smiať aj ja. Ani som nechcela aby mi ju pustil a keď som sa mu pozrela do očí, zdalo sa mi, že mi ju ani nechce pustiť. Ha, vlastne, ja som mu už videla do očí. Ani som si neuvedomila a stáli sme pod lampou pri mojej bytovke.
,,Tak ja teda idem, ráno vstávam do práce.´´ pomaly som sa lúčila, vyťahovala kľúče z vačku a blížila sa ku vchodu.
,,Zajtra behať?´´ pozastavil ma ešte s úsmevom od ucha k uchu.
,,Môžme.´´
,,O desiatej?´´
,,O desiatej.´´ pritakala som mu, odomkla si a vošla do bytovky. Ešte mi zakýval a čakal, kým úplne zájdem. Zrazu mi padol zo srdca obrovský kameň. Usmievala som sa, vyšla si po schodoch, skočila hneď do sprchy a… Zrazu klopkanie na dvere. Zabalila som sa do uteráku a otvorila dvere.
,,Kingo!´´ zaskočená som zostala stáť medzi dverami, len tak, polonahá, iba v uteráku, mokrá od vody s mydlovou penou na ramene.
,,Len som ti chcel ešte vrátiť toto.´´ podal mi moje červené tangá neodtŕhajúc zo mňa pohľad. Cítila som, ako ma chce, ako po ňom túžim. V tej chvíli mnou prebehli zimomriavky, keď som si predstavila, že viem, čo by so mnou najradšej urobil. V tú chvíľu som musela byť rovnako červená ako nohavičky, ktoré mi podával. Schmatla som ich a trocha schovala svoje telo za dvere.
,,Vďaka, všimla som si, že mi chýbajú.´´
,,Áno…No…Hmmm…´´ Pozeral na mňa a nebol schopný jediného slova. ,,No…Mal by som… Mal by… Som… Ísť… Teda… Ahoj…´´ otočil sa, najskôr telom a až potom zo mňa strhol zrak. Hoci keď som si zmývala zo seba tú penu, stále som na svojom tele cítila jeho pohľad. Zavrela som oči a predstavila si jeho dotyk. Ach, Líška, ty nezbednica. Ako keby ste sa pred malou chvíľkou nedohodoli, že budete priatelia. Vyšla som zo sprchy a ľahla rovno do postele. Tam mi ešte chvíľu chýbal, no unavená som zaspala, takmer hneď.

Valentínka

16.02.2017

Drahý! Chýbaš mi! Nechcem ťa pustiť preč. Chcem si ťa pritúliť na svoju hruď, hladiť ťa rukou po vlasoch a nežne Ti zašepkať: Ľúbim ťa. Skryť sa pod perinou pred celým svetom. Zabudnúť viac »

Chybaš mi

14.01.2017

Dnes ti chýba V tomto stave Hľadáš jedného V dave V diaľke V míľach Tu Ach Klišé Navždy Láska Vraždy Dnes mi chýbaš Viac ako včera Menej ako zajtra Ranná večera O pol siedmej  viac »

Lev (XIII. )

06.12.2016

Sobáš bol úžasný! Lara si vybrala tie najkrajšie šaty zdobené čipkou a kamienkami, jej hrivu zdobil dlhý hodvábny závoj, dlhé nohy ešte viac predlžovali lodičky na vysokom podpätku, ktoré viac »

počasie, ochladenie,

Po horúčavách prišla vlna búrok, blesk spôsobil obrovský požiar

23.06.2018 06:00

Štvrtkové počasie bolo takmer vražedné. Počas dňa na niektorých miestach teploty prekročili tridsiatky, v noci na piatok sa Slovenskom prehnala vlna búrok.

Lifeline

Taliani aj Malta odmietli prijať ďalšiu loď s migrantmi. Neľudské, znie z Ríma

22.06.2018 21:27

Taliansky minister dopravy Danilo Toninelli oznámil, že Malta odmietla prijať záchrannú loď Lifeline s 224 migrantmi na palube.

Izrael Palestínčania Gaza protesty zranení

V pásme Gazy sa opäť protestovalo, najmenej 20 Palestínčanov sa zranilo

22.06.2018 21:06

Najmenej 20 Palestínčanov utrpelo zranenia počas ďalšieho zo série protestov na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom.

Bašár Asad

Rokovať s USA? Strata času, verí Asad

22.06.2018 20:08

Sýrsky prezident Baššár al-Asad si myslí, že je nezmyselné rokovať so Spojenými štátmi americkými.

Soňa Jarábiková

Nezáväzne o ničom a zároveň o všetkom :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 305251x
Priemerná čítanosť článkov: 2165x

Autor blogu