Založ si blog

Lev (XII. )

V pondelok večer ma vyzdvihol a šli sme behať. To isté sa zopakovalo aj v utorok, stredu, štvrtok a piatok. Chcel ísť aj v sobotu, ale Rono mal svadbu, tak sme sa dohodli až na nedeľu. Ach, tak dobre som sa nenasmiala, ani nepamätám. Zrazu som sa naňho pozerala úplne inak. Nielen ako na objekt svojej túžby, ale aj ako na muža, ktorý má istý (síce mnou pokrivený) charakter. A vždy, keď som prišla domov, som nevedela, či sa mám smiať, alebo plakať. Bola som šťastná, že nám naše priateľstvo krásne vychádza, ale nešťastná, lebo som vedela, že ho mám rada, stále viac a viac. Zúfalá zo zistenia, že nemilujem len jeho telo a bozky, ale milujem to zviera ukryté v ňom. Nie toho mohutného leva, ktorý reve a trhá všetko, čo mu príde pod labu … Milovala som to sladké levíča, čo v ňom drieme. Z mojich myšlienok ma vytrhol až spánok. A hneď na to budík.

,,Líška, Líška! Už si hore?´´ vykríkol hneď, ako som zdvihla telefón.
,,Áno, Rono, čo sa deje?´´
,,Vieš, mal som pre Teba družbu ale dnes ráno zmeškal lietadlo a nedostaví sa. Máš niekoho? Poprípade vezmi kamošku, Líška, nehnevaj sa, musím bežať, už teraz nestíham.´´ a už len pípanie. Zložil. Ale musel mať naponáhlo, ledva som mu rozumela čo mi vôbec hovori. Hmmmmm… Začala som rozmýšlať, kto by pripadal do úvahy, nech sa na svadbe nenudím. Popri tom ako som si vyčesávala vlasy, mi napadlo, že by to mohla byť aj Olívia, keby nie sú so Zetom na návšteve u rodičov. No čo, zostával iba lev. Bola som na veľkých pochybách, či je to dobrý nápad a či ho vôbec zavolať. Účes som mala hotový a tak som utekala rýchlo do drogérky kúpiť si make-up a ešte nejaké drobnosti. Po ceste som mu napísala sms.
-AHOJ.BRAT MA DNES SVADBU A VYPADOL MI DRUZBA, KTOREHO MI DOHODIL. NEVIEM, CI JE TO VHODNE ALE NECHCES TAM IST SO MNOU? TROCHA SA ZABAVIT….-
Hodila som telefón do tašky a začala sa premávať po drogérii. Hore dole hore dole dole hore. Znervózňovalo ma, že som stále nedostala odpoveď, hoci som viacmenej rátala s tým, že tam nepôjde. Pred bytom ma už čakal nervózny otec.
,,No konečne! Kde máš telefón? A načo ho vôbec máš? Človek sa ti nemôže dovolať, keď potrebuje.´´ vyhŕkol na mňa.
,,Bože, oci, ja mám asi tichý.´´ odomkla som byt a hneď začala šmátrať v kabelke a hľadať telefón.
,,Šľak ma z teba trafí!´´
,,Mám ho. Päť hovorov oci? Nepreháňaš to?´´ spýtala som sa ho no najmä otvorila blikajúcu sms. Od Kinga.
,,Bál som sa, Líška.´´
,,Oci, čo by sa mi mohlo stať?!´´ odvetila som s nezáujmom a začala čítať správu.
-TO JE SKVELY NAPAD, VDAKA ZA POZVANIE. AKEHO MOTYLIKA SI MAM DAT?- skoro som odpadla až som od šťastia zvýskla.
,,Čo, dcérenka?´´
,,Nič, oci, dobré správy.´´ odpovedala som otcovi a odpísala Kingovi.
-BIELEHO-
,,Oci, kľudne sa usaď, ja sa idem chystať, dobre?´´
,,Jasné, dám si trochu vínka, kým budeš hotová.´´ Taký bol. Otec. Ale nemienila som si kaziť radosť. Nabehla som do kúpeľky a začala. Krém, makeup, púder, tiene, linka, riasy, líčka, obočko. Fú, makačka ale stále to za to. Bol zo mňa riadny kus. Aj otec to ocenil, hoci len uštipačnou poznámkou ale vedela som, ako to myslí. Nazula som topánky, zamkla za nami byt, oprela sa o otca a spolu sme kráčali ku kostolu.
,,A ty čo, drahá, ty sa budeš kedy vydávať?´´
,,Oci, nemám sa za koho. Keď sa niekto nájde, možno sa aj vydám.´´
,,A čo Karol? Sused? Od malička sa poznáte.´´
,,Oci, Karol nie je môj typ. Veď sa naňho pozri, celé dni maká na dome a zo života nič nemá. Nakoniec v ňom bude bývať sám.´´
,,Ale aspoň má do budúcna postarané.´´
,,Oci, no tak!´´ hodila som naňho mierne pokrivený pohľad.
,,Ale dobre, veď sa na mňa nejeduj hneď. Vyberáš, preberáš…. Len aby si neprebrala!´´
,,Oco, darmo sa rozčuľuješ.´´ snažila som sa ho ukľudniť a v tom som zbadala Kinga. V obleku. S motýlikom a krásnym úsmevom. Či vlastne s krásnym motýlikom a úsmevom. Kráčal nám oproti, vzpriamený kus chlapa.
,,Dobrý deň, ahoj Líška.´´pozdravil najskôr otca, potom mňa.
,,Dobrý, no vidím, že o moju kočku už je postarané, idem za Ronom.´´ Otec rýchlo pochopil a vzdialil sa.
,,Ahoj, Líška.´´
,,Ahoj.´´
,,Si…Krásna!´´ nahol sa ku mne a išiel ma pobozkať na líčko na privítanie. ,,Krajšia, ako nevesta.´´ šepol mi popritom do ucha, tak ako to vždy robieval a mnou prebehli zimomriavky pri spomienke na to, ako sa mi vždy z jeho hlasu robili, nie to keď som ho opäť takto počula.
,,Netrep! Ty už si videl Laru?´´
,,Áno, ešte sedí v limuzíne, už sa čakalo len na vás.´´
,,Wau, no tak vieš, posledný chodieva vždy ten, kto býva najbližšie.´´ zasmiali sme sa. ,,Ja tu teda počkám,vidíme sa po sobáši.´´
,,Jasné, ahoj zatiaľ.´´ Rozlúčil sa a mrkol na mňa pravým okom. Opäť ďalšie gesto, ktoré mne už bolo známe.

Valentínka

16.02.2017

Drahý! Chýbaš mi! Nechcem ťa pustiť preč. Chcem si ťa pritúliť na svoju hruď, hladiť ťa rukou po vlasoch a nežne Ti zašepkať: Ľúbim ťa. Skryť sa pod perinou pred celým svetom. Zabudnúť viac »

Chybaš mi

14.01.2017

Dnes ti chýba V tomto stave Hľadáš jedného V dave V diaľke V míľach Tu Ach Klišé Navždy Láska Vraždy Dnes mi chýbaš Viac ako včera Menej ako zajtra Ranná večera O pol siedmej  viac »

Lev (XIII. )

06.12.2016

Sobáš bol úžasný! Lara si vybrala tie najkrajšie šaty zdobené čipkou a kamienkami, jej hrivu zdobil dlhý hodvábny závoj, dlhé nohy ešte viac predlžovali lodičky na vysokom podpätku, ktoré viac »

Brusel, belgicko, útok, vojak

V Belgicku znížili úroveň varovania pred útokmi, predstavujú "nepravdepodobnú" hrozbu

22.01.2018 18:33

Belgický premiér Charles Michel dal znížiť úroveň varovania pred teroristickými útokmi v krajine z tretieho na druhý stupeň.

Zita Táborská

Konkurz na šéfa nemocnice Rázsochy vyhrala Zita Táborská

22.01.2018 18:13

V druhom výberovom konaní na nového šéfa Nemocnice Rázsochy uspela Zita Táborská. Prihlásili sa štyria uchádzači, jeden odstúpil.

vernisáž, Jiří Načeradský, Ivan Melicherčík, Piešťany

Článok Pravdy o cenzúre umenia v Piešťanoch vyvolal v Česku mediálne cunami

22.01.2018 17:35

Obrovskú vlnu pobúrenia - doslova mediálne cunami - vyvolal v Českej republike Článok denníka Pravda: Cenzúra v Piešťanoch.

Turecko, Sýria

V Sýrii chceme dobyť srdcia, tvrdí Erdogan. Skritizoval USA za podporu Kurdov

22.01.2018 17:17

Turecký prezident Erdogan vyhlásil, že jeho krajina "neustúpi ani o krok" pri vojenskej ofenzíve na enklávu Afrín v severnej Sýrii.

Soňa Jarábiková

Nezáväzne o ničom a zároveň o všetkom :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 284544x
Priemerná čítanosť článkov: 2018x

Autor blogu