Založ si blog

Lev (XIII. )

Sobáš bol úžasný! Lara si vybrala tie najkrajšie šaty zdobené čipkou a kamienkami, jej hrivu zdobil dlhý hodvábny závoj, dlhé nohy ešte viac predlžovali lodičky na vysokom podpätku, ktoré ju niesli rovnako ako sa nosia princezné. Pri každom ich slove, pri sľube, pri každom áno jednotlivo – plakala som, možno až príliš. Brat sa po výmene prstienkov na mňa otočil, vydýchol si a pousmial sa. Cítila som, že v tom momente som preňho naozajstnou oporou a podporou, nie len jeho ufňukanou, malou sestrou. Dojal ma. Aj s prvomanželským bozkom. Prvý krát som ho videla tak šťastne, nadšene a zároveň úplne nežne bozkávať svoju, už, ženu. Ešte zopár podpisov a Rono už vnášal Laru do svadobnej miestnosti. Kingo ma tiež chvíľu naťahoval otázkou, či aj družička nepotrebuje svojho nosiča. A priznám sa, ak by ním bol on, tak by som ho aj potrebovala. So smiechom som však zmietla jeho návrhy zo stola, za ktorým sme medzičasom už sedeli. Po večeri nasledovalo pár dúškov … Dobre, tak teda pár pohárkov vína. Po nich ma Rono vytancoval a skúsil to aj otec. To som však už bola vďačná, že ľudovkové kolo skončilo, lebo jeho pomalým tempom som tancovať nestíhala. Už som si vyťahovala z kabelky telefón, že napíšem Olke, pošlem jej malý fotoreport, ako to doteraz vyzeralo na svadbe, sadala som si za stôl keď ma schmatol Kingo.
,,Smiem prosiť?´´ sklonil sa, nastavil ruku a vyzval ma tancu.
,,Aký si formálny! Tancovať na toto?´´ so smiechom som ho odmietla.
,,Skúsim to ešte raz.´´ uškrnul sa a pretočil očami. ,, Smiem prosiť, my lady?´´ Pochopila som, že to s tým slaďákom myslí naozaj vážne. Ešte som sa pousmiala a s výrazom úplného idiota naňho uprela zrak, keď ma už odlepoval od stoličky. Ešte chvíľu som ho ťahala za ruku, snažila sa nevstúpiť na parket, ale predsa, lev je silnejší ako nejaká útla líška. Zatočil mnou a vášnivo ma pritiahol k sebe. Moje prsia sa pritisli k jeho hrudi, a ja som zacítila zrýchlený tep srdca. Len som v tom momente netušila, či môjho alebo jeho. Možno nám bili spoločne naraz, ale to som si nechcela pripustiť. Svoje laby položil na moje boky a ja som obmotala jeho krk svojimi rukami. No bez šteklov som bola prinízka a on privysoký na to, aby som ich udražala na jeho ramenách a tak časom, veľmi pomaly, skĺzli o trochu nižšie, na jeho hruď. Prešli mnou zimomriavky, keď som sa jej opäť dotkla. Prešli mnou zimomriavky, keď som zacítila rýchle a silné bitie v nej. Prešli mnou zimomriavky, keď jeho ruky prešli z bokov na chrbát a ovili sa mi okolo pásu. A on buď zacítil husiu kožu, ktorú som mala po celom tele alebo videl to chvenie v mojich očiach. Rukou mi položil hlavu na svoju hruď a perami sa pritisol k mojím, asi už strapatým, vlasom. A v tej chvíli prestal existovať celý svet. Moje myšlienky, hlava, rozum, celé moje ja, vyplo. Na parkete sme zostali sami, nikto okolo nás netancoval, hudba nehrala, svetlá nesvietili, nebola žiadna svadba, žiadna výzdoba, žiadny prievan, ani žiadny vzduch na dýchanie, nebolo nič, nastalo úplne ticho. Lipela som na ňom a túžila ho nikdy viac nepustiť. Nebála som sa. Ani na sekundu mi nenapadlo, že po tomto tanci to opäť celé skonč, že sme len kamaráti. V tej chvíli bol môj, viac ako pri nejakom nespútanom sexe, vášnivom milovaní, lenivom bozkávaní. Viac, ako kedykoľvek predtým hoci ani len netušil, že som si ho práve privlastnila. ,,Privlastnila´´…

Odpútanosť od okolia a pocit nekonečnej slobody prerušila až A ja sprostá. A ja, sprostá, som síce mala oholené nohy, no až keď nastal hluk a pogo okolo nás som si všimla… Respektíve, sme si všimli, že je čas pustiť sa. Schmatol ma za ruku a vytiahol von z toho blázninca. Na pohárik. Červeného, samozrejme. Akoby ten tanec ani nebol, nikdy sa nestal, sedela som vedľa neho na terase a pripaľovala.
,,Ale nie! Doriti.´´ povedal nahnevane, nervózne a vystrašene zároveň, až ma to znepokojilo.
,,Deje sa niečo?´´ spýtala som sa vyľakane, keď som videla, že stále niečo hľadá vo vreckách. Zdvihol hlavu a zo širokým úsmevom odpovedal:
,,To sa môže stať iba mne. Zábudlivý blázon tak som ponáhľal a…´´ začal stresovať.
,,Haloo! Kľud! Čo sa stalo?´´ domáhala som sa vysvetlenia.
,,Vymkol som sa.´´ opovedal zrazu s úplným kľudom.
,,Akože na aute? Šikulko!´´ začala som sa smiať. ,,Ako chceš ísť domov?´´ rehotala som sa ďalej na jeho zúfalom pohľade.
,,Keby na aute… Ja nemám kľúče od bytu!´´ Na to som sa začala ešte viac smiať. Hoci, keby som na jeho mieste, asi sa až tak nesmejem. Čo som si vzápätí uvedomila, netušila som však, či chvalabohu alebo bohužiaľ. Vedela som, že zavolať ho prespať k sebe nie je ten najlepší nápad, ale nedalo sa nič robiť. Bol víkend, nedeľa a v tento deň predsa ani zámočník ,,nedelá´´ . Nechcela som ho nechať len tak, pobehovať po divočine.
,,Môžeš ísť ku mne, ak chceš. ´´
,,Naozaj?´´ spýtal sa váhavo a neveriacky zároveň, hoci z očí, ktoré mám dôkladne naštudované, mu akoby vybehla iskra a kúsok zloby.
,,Môžeš. Ale pod jednou podmienkou. Spíš v obývačke.´´
,,Ja sa vyspím aj pod stolom, keď mi to dovolíš.´´
,,Dohodnuté, usteliem ti pod stolom.´´povedala som celkom vážne, na čo mu vybehli oči, keďže mi to tak trocha zožral. Nevydržala som sa tváriť vážne, ako som chcela a začala som sa rehniť, ako hyena. Dali sme si placáka a dopili dno až do dna, tak sme to definovali. Pozrela som na hodinky. Pol štvrtej. Pozrela som na Kinga. Čas ísť do postele. Ale nie s ním. Aj keď, niekde v kútiku duše, som vedela, že aj tak by to mohlo dopadnúť. Ale nedovolila som si ani len predstaviť si to. Rozlúčili sme sa so ženíchom a nevestou a pobrali sa ku mne. Celú cestu som si myslela, že budíme celé mesto, čakala som, kedy na nás niekto vyleje z okna vedro vody alebo zavolá policajtov. Aj v bytovke museli mať radosť, keď sme zvonili na náhodné zvončeky a utekali rýchlo schodami do bytu. So smiechom sme sa vyvalili na gauč, ako také dve buchty, vyložili si nohy, ešte nevyzuté z topánok, na stôl a naraz vydýchli. Ale nie, ako keď si vydýchnete posledný krát pred tým než zaspíte. Tak zľahka, ako keď máte za sebou niečo namáhavé a zábava sa môže začať. Otočili sme svoje opreté hlavy k sebe a nadvihli hlavu a obočie, niečo v štýle – čo teraz? Nachvílu som sa zahľadela a stratila v jeho očiach ale rozum zapracoval a oznámil mi, že to je to posledné, čo teraz potrebujem. Romantické výmeny pohľadov. No keďže informácie z mozgu kolujú a premieňajú sa na pohyby v svaloch pomalšie, a v týchto stavoch o to viac, nenazdala som sa, netušila som ako a kedy, jeho nos sa v jednej chvíli takmer dotýkal môjho. Oblial ma pot a zároveň mnou zatriaslo. Myseľ sa počas toho adrenalínu neuveriteľne rýchlo spamätala a preniesla tok informácii do končatín, svalov a celého tela a ja, hoci som túžila viac, ako najviac sa dá, ho pobozkať, som sa z nepochopiteľných dôvodov odtiahla. Možno to bolo podvedomie, možno vedomie, možno svedomie. A možno srdce, ktoré nechcelo byť zasa naťahované a zlomené.

Valentínka

16.02.2017

Drahý! Chýbaš mi! Nechcem ťa pustiť preč. Chcem si ťa pritúliť na svoju hruď, hladiť ťa rukou po vlasoch a nežne Ti zašepkať: Ľúbim ťa. Skryť sa pod perinou pred celým svetom. Zabudnúť viac »

Chybaš mi

14.01.2017

Dnes ti chýba V tomto stave Hľadáš jedného V dave V diaľke V míľach Tu Ach Klišé Navždy Láska Vraždy Dnes mi chýbaš Viac ako včera Menej ako zajtra Ranná večera O pol siedmej  viac »

Lev (XII. )

01.12.2016

V pondelok večer ma vyzdvihol a šli sme behať. To isté sa zopakovalo aj v utorok, stredu, štvrtok a piatok. Chcel ísť aj v sobotu, ale Rono mal svadbu, tak sme sa dohodli až na nedeľu. Ach, tak viac »

Soros

Osobnosťou roka je podľa Financial Times George Soros

19.12.2018 11:04

Prestížne noviny ho označili za vlajkonosiča liberálnej demokracie, ktorá je v obkľúčení populistov.

Michael Flynn

Sudca odložil odsudzujúci verdikt nad Trumpovým exporadcom Flynnom

19.12.2018 10:51

Bývalý bezpečnostný poradca Bieleho domu Michael Flynn sa vlani priznal, že vyšetrovateľom FBI klamal o svojich kontaktoch s Ruskom.

Okresný súd v Poprade.

V Poprade prebiehal ďalší súd, kde figuruje Kiskov človek. Sledovali sme online

19.12.2018 10:31, aktualizované: 11:28

Okresný súd v Poprade sa dnes zaoberal ďalším prípadom, v ktorom figuruje človek blízky prezidentovi Andrejovi Kiskovi Michal Šuliga. V hre je ďalší realitný podvod.

kurily, kurilské ostrovy, japonsko, rusko, lod

Japonsko protestuje proti výstavbe ruských kasární na Kurilských ostrovoch

19.12.2018 10:27

Posilnenie ruskej vojenskej prítomnosti v severnej časti Kuríl bolo japonskom opakovane označené za neprijateľné.

Soňa Jarábiková

Nezáväzne o ničom a zároveň o všetkom :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 322799x
Priemerná čítanosť článkov: 2289x

Autor blogu